7eme Arrondissement, Quarter Habbena, N'djamena-TCHAD
trende

Yetim Projeleri

Anasayfa » Yetim Projeleri

YETİM SPONSORULUĞU

Hem yetimhanelerimizde kalan yetimlerimize, hem de Çad’ın genelinde tespit ettiğimiz yetimlere üç ay aralıklar ile maaş şeklinde bağladığımız bir yardım fonudur. Yetim sponsorluğu ile yetimlerin temel ihtiyaçları karşılanmış olur.

YETİM ELBİSESİ ÖĞRENCİ ÜNİFORMASI

Yetimhanemizde kalan yetimler başta olmak üzere, Çad’ın yetim ve kimsesiz çocuklarına yaptığımız elbise yardımlarımızı kapsayan projemizdir. Yılda ortalama 5-6 kere yapılan bir yardımdır. Özellikle bayramlarda yapılan bu yardımlar, okul kıyafetleri , bayramlıklar, spor kıyafetler gibi çeşitlendirilerek dağıtılmaktadır.

YETİMHANE İAŞESİ

Bu projemizde, bölgedeki yetimhane, medrese ve okullara toplu gıda yardımları yapıyoruz. Bu sayede, burada kalan çocuklar, gıda ihtiyaçları için dilenmek zorunda kalmıyorlar. Bu projemiz ile hem gıda yardımı yapmış oluyoruz; hem de çocukların dilendirilmesi şeklinde oluşan bu kötü kültürü değiştiriyoruz.

ÖĞRENCİ BURSU – OKUL HARÇ BURSU

Bu projemiz, külliyede eğitim alan yetimler dışındaki fakir çocuklara yapılan yardımları kapsamaktadır. Bu yardımlarda, öğrencilerin okul ihtiyaçları karşılandığı gibi nakit olarak da yardımlar teslim edilebiliyor. Örneğin, ilk öğretimler için kitap, defter vb gibi ihtiyaçlar karşılanırken, yüksek öğretim öğrencilerinin de okul kayıt paraları (okul harçları) ödenebilmektedir.

KIRTASİYE MALZEMESİ

Eğitim, bir ülkeyi başarıya götüren önemli bir faktördür. Bu sebeple OHAD Afrika olarak, eğitim projelerine çok önem veriyoruz ve hiçbir çocuğun maddi imkansızlıktan dolayı eğitimden geri kalmasını istemiyoruz. Kitap, defter, çanta, boya, kalem vb. gibi tüm kırtasiye gereçlerini tedarik ediyor ve dağıtımını yapıyoruz.

SINIF DERSLİKLERİ

Sınıf derslikleri projemiz, okullardaki eğitimin aksamaması için eksiklikleri karşıladığımız projemizdir. Bu yardımlar ile sıra, masa, tahta vb. gibi eksikleri gidererek eğitimin verimli şekilde devam etmesini hedefliyoruz.