7eme Arrondissement, Quarter Habbena, N'djamena-TCHAD
trende

Tarım ve Hayvancılık Projeleri

Anasayfa » Tarım ve Hayvancılık Projeleri

DAMIZLIK KEÇİ
Uygulandığı bölgenin sürdürülebilirliğini hedefleyen projelerin başında damızlık keçi dağıtımı gelir. Proje süreci şu şekildedir; keçi yetiştirilmesi ve bakımında uzman ekibimiz belirlediği evlere, 4 dişi 1 erkek keçiyi teslim eder. O bölgeden sorumlu uzmanımız, keçileri teslim ettiği aile ile sürekli iletişimde olur ve yetiştirme sürecinde aileye danışmanlık yapar. Keçiler, 20 adete ulaşana kadar satılması ve kesilmesi yasaktır. Yaklaşık 18 ay sonunda bu hedefe ulaşılır. 18 aylık sürecin sonunda keçi sayısı yirmiye ulaşan ailelerden, iki keçi alınır ve yeni ailelere aynı sistemde ve uzmanımız aracılığı ile verilir. Bu şekilde, projemizin uygulandığı bölgede, hem aileler arası sosyal birliktelik artar hem de aileler ekonomik ihtiyaçlarını giderir. Böylelikle yardıma muhtaçlıkları giderilmiş, en azından kendine yetebilecek kadar bir ekonomik güce sahip olmuş olurlar.

YUMURTALIK TAVUK DAĞITIMI

Tavuk dağıtım projemizde, damızlık keçi dağıtımına benzer şekilde işleyen bir hizmetimizdir. OHAD Afrika temsilcileri, mağdur ve geliri olmayan ailelere tavuk bağışında bulunur. Uzmanımızın danışmanlığında aileler hem tavuklarını çoğaltır hem de yumurtasından yararlanabilir.

TOHUM, IRGAT, EKİPMAN

Tohum, ırgat ve ekipman da su kadar ziraatın olmazsa olmaz bileşenlerinden biridir. Ziraat faaliyetleri için ekim personeli (ırgat) ve ekim ekipmanları da OHAD Afrika tarafından verilir. Böylece su, tohum, ırgat, ekipman ve ziraat eğitimleri vererek Çad’ın tarımsal kalkınması için gerekli tüm yardımlar tarafımızdan sağlanmaktadır.

BALIKÇILARA TEKNE SAĞLAMA

Kendi yetersiz imkanları ile balıkçılık yapmaya çalışan kişilere daha donanımlı malzemeler ve tekne yardımı yapılır. Böylece insanlar hem beslenecek hem de satıp gelir elde edecek kadar balık tutma imkanına sahip olur bu da insanların yaşamlarına büyük katkılar sağlar.