7eme Arrondissement, Quarter Habbena, N'djamena-TCHAD
trende

Kurban Projeleri

Anasayfa » Kurban Projeleri

 

 

Kurban, Rabbimize sadakatin simgesi, Hz. İbrahim’in fedakârlığının hatırasıdır. Kurban faaliyetleri, mazlum coğrafyalarda ise umut, sevinç ve mutluluğun zirvesinin yaşandığı anlardır.

OHAD Afrika olarak; bağışın vereni ve alanı farklı coğrafyalardan olsa da, gönül coğrafyasında birleştiren kurban organizasyonlarımızı, adak, akika ya da vacip kurbanı olarak organize edip muhtaçlara dağıtıyoruz.

Özellikle kurban bayramlarında hayır kurumlarının yoğun taleplerini uzman ve tecrübeli ekibimiz ile karşılıyoruz. Etkinliklerde oluşabilecek izdiham ve kargaşa sorunlarını çözmek adına, kurban etkinliklerimizi yerel otoriteler ile koordineli çalışarak gerçekleştiriyoruz. Saha ekibimiz günler öncesinden ihtiyaç bölgelerini belirliyor, bu bölgelerin yerel yetkilileri öncelik sırasına göre aileleri Kurumumuza bildiriyor ve böylelikle dağıtım listesini en iyi şekilde hazırlamış oluyoruz.

Kesilen kurbanları, en adil şekilde kurbanın başında pay ederek ihtiyaç sahiplerine sorunsuz ulaştırıyoruz. Her dağıtım, OHAD Afrika personeli tarafından video ve fotoğraf olarak kayıt altına alınıyor. Böylece kayda alınan etkinlik hem bağış sahibi derneğe ulaştırılmış hem de OHAD Afrika bünyesinde arşivlenmiş oluyor.